Nov 1, 2020 Tournament Results

🎊🎉Congratulations! 🎉🎊

The Online Friendlies 1 Tournament Results

November 1, 2020

Congratulations to all of our winners!!

Elementary Congress

  1. Gold
    1. Jeremy Lee (ModernBrain)
    2. Jackie Zhao (San Marino Learning)
  2. Silver
    1. Sarah Wang (ModernBrain)
    2. Dora Zhang (ModernBrain)
  3. Bronze
    1. Luca Zhang (ModernBrain)
    2. Eric Kim (Perfect Score)
    3. Ian Park (Perfect Score)
    4. Natalia Gustin (ModernBrain)

Middle School Congress

  1. Gold
    1. Ellie Sohn (Flintridge Prep)
    2. Isabel Kim (Flintridge Prep)
    3. Mira Jiang (ModernBrain)
    4. Dylan Huang (ModernBrain)
  2. Silver
    1. Titiksha Lunker (ModernBrain)
    2. Kayla Roh (ModernBrain)
    3. David Zheng (ModernBrain)
    4. Sam Cooper (Flintridge)
  3. Bronze
    1. Jayden Peng (ModernBrain)
    2. Jerry Hu (ModernBrain)
    3. John Kim (Perfect Score)
    4. Alexis Kang (ModernBrain)
    5. Sanskriti Kamaraju (ModernBrain)
    6. Tiffany Tianwen Chen (ModernBrain)

High School Congress

  1. Gold
    1. Hallea Pocrass (Valencia)
    2. Evyn Ableson (La Salle College Prep)
    3. Miles Craven (Flintridge Prep)
  2. Silver
    1. Jessica Powell (Flintridge Prep)
    2. Shweta Jinka (Valencia)
    3. Emily Bu (La Salle College Prep)
  3. Bronze
    1. Purvi Patil (Valencia)
    2. Jonathan Gloeckle (La Salle College Prep)
    3. Aubrey Ramos (La Salle College Prep)
    4. Silas Siebel (Flintridge Prep)

Elementary SPAR

  1. Gold
    1. Sienna Whitaker (San Marino Learning)
    2. Armen Kavcioglu (Perfect Score)
  2. Silver
    1. Benjamin Haselhuhn (ModernBrain)
    2. Lily Xu (ModernBrain) (Tie w/ Shizan Shu!)
    3. Shizan Sean Shu (ModernBrain) (Tie w/ Lily Xu!)
  3. Bronze
    1. Kevin Lew (ModernBrain)
    2. James So (ModernBrain)

Middle School SPAR

  1. Gold
    1. Emma Kavcioglu (Perfect Score)
    2. Emily Wang (ModernBrain)
  2. Silver
    1. Katelyn Liu (ModernBrain)
    2. Eliza Kim (Westridge)
  3. Bronze
    1. Ethan Yang (ModernBrain)
    2. Sahas Vemula (ModernBrain)

High School SPAR

  1. Gold
    1. Mia Moore Walker (Westridge)
  2. Silver
    1. Jessica Jiang (Alhambra)
  3. Bronze
    1. Amy Wong (Alhambra)

Elementary Public Forum

  1. Gold
    1. Patro & Patro (ModernBrain)
  2. Silver
    1. Chen & Sun (ModernBrain)

Middle School Public Forum

  1. Gold
    1. Cheung & Chia (Westridge
    2. Chawla & Kolahdouzan (Westridge)
    3. Bae & Bae (Flintridge Prep)
    4. Wu & Yu (Flintridge Prep)
  2. Silver
    1. Wieland & Randolph (Westridge)
    2. Shao & Zhao (ModernBrain)
    3. Kim & Liu (ModernBrain)
    4. Chu & Kim (Perfect Score)
  3. Bronze
    1. Yan & Hu (ModernBrain)
    2. Krause & Xu (Flintridge Prep)
    3. Peng & Sharma (ModernBrain)
    4. Gund & Wass (Westridge)

Middle/High Parliamentiary

  1. Gold
    1. Chen & Cheng (Flintridge Prep)
  2. Silver
    1. Sulivan-Pascual & Lopez (Flintridge Prep)
    2. Park & Krishnan (Valencia)
  3. Bronze
    1. Sachdeva & Aggarwal (Valencia)
    2. Campos & Rizzi (Valencia)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *